Pozwalam sobie napisać tu, bo w Internecie nic nie ginie, a w naszym domu wszystko. Jesteś bałaganiarą jak ja, więc nie mam złudzeń, że papierowy list dotarłby do momentu, w którym będziesz w stanie zrozumieć, co ckliwa matka tymi literami bełkotała. Z fochem liczysz do dziesięciu, ale nie ogarniasz kalendarza. W swoim czasie dowiesz się, że pisałam to, kiedy minęło nam pół dekady.

Jak to poważnie brzmi. 5 lat, całe Twoje dotychczasowe życie, wzloty i upadki, głównie moje, jeśli akurat nie mowa o tym, jak znów wyrżnęłaś o mój kabel od laptopa, którego nie zabezpieczyłam. I dopada mnie, znowu. Nostalgia, ej.

Wszystko dzieje się tak szybko, nie wywołałam jeszcze zdjęć z Twoich czwartych urodzin. Nie zamówiłam tortu. Wieczorem na wariata biegłam po cukierki, żebyś mogła poczęstować dzieci. Nie ogarniam i tak było od zawsze i o ile sama przywykłam, to staję na rzęsach, by nie zobaczyć pretensji w Twoich oczach.

Idzie mi średnio. Zobaczymy jak za jakiś czas podsumujesz szukanie kostiumu na dzień marchewki w przeddzień święta. Ogrywanie kostiumu dyni i farbowanie włosów bibułą na zielono, która już wiem, że nie schodzi. Coraz więcej wiem. Dzięki Tobie. O właściwościach bibuły i sobie. Wiem już, że przekonanie Cię do wysmarkania nosa jest tak samo bez sensu, jak kupowanie ubrań bez kotków. Uwielbiam słuchać Twoich argumentów, kiedy tłumaczysz mi, dlaczego akurat dziś wypada dzień brudasa i ile możemy na tym zyskać. Jeszcze z 200 wojen o umyte zęby, a sama stwierdzę, że to bez sensu.

Za szybko. Nie rok, a każdy dzień. Tak dłużyły się te dni, kiedy spędzałam je tylko z Tobą „byle do drzemki”, „byle do obiadu”, „byle do kąpieli”, a dziś?
Byle zdążyć zanim uśniesz…
Byle być, kiedy wołasz w nocy.

Bo jeszcze wołasz, jeszcze musisz wiedzieć, że jestem obok. Łechta to moją próżność i kiedyś wstawałam gotowa Cię zamordować, a teraz mam ochotę przerzucić prześcieradło przez grzbiet i udawać super mamę, chełpiąc się, że jestem potrzebna: utulić, pomiziać, dać pić, dowiedzieć się, że Natan się w Tobie kocha i ugryzł Cię komar.

Słyszę jak bawisz się z babcią – Ty to mama, a ona córeczka. Z poważną miną strofujesz ją, żeby zakładała szybciej buty, bo „się spóźnimy, szybciej, bo muszę iść do pracy. Przecież wiesz, że muszę pracować, w weekend się pobawimy..” Echo. Ile razy w tygodniu to słyszysz? Że zaraz, nie teraz, jutro, mama nie ma siły? Udławię się kiedyś tym poczuciem winy.

Coraz więcej rozumiesz i potrzebujesz mnie coraz mniej. A ja paradoksalnie często potrzebuję „bardziej” i tęsknię. Nie chcę cofać czasu ani przyspieszać, mam nadzieję, że ciśniemy go jak należy, przynajmniej z grubsza, bo przyznaję, że włączam Ci Trolle, byleby przymknąć obok oko albo wysłać maila.

Coraz usilniej formułujesz swoje racje. Dyskutujesz na każdy temat. Budzisz się w nocy, żeby zapytać skąd się wzięła Ziemia. Z religii w przedszkolu wracasz z teorią, że świata nie mógł stworzyć Jezus, bo był człowiekiem, więc pomagały mu kucyki Pony.Na pytanie czy wiesz, że kocham i jesteś ekstra odpowiadasz, że jasne i chciałabym Ci i sobie po prostu życzyć, żeby na zawsze tak zostało.

***
Sto lat moja mała dziewczynko, która od 5 wkurzasz mnie, wzruszasz, uszczęśliwiasz, potrzebujesz i rozbawiasz jak nikt inny nigdy na świecie. Mam nadzieję, że zachowasz z minionych lat same ciepłe wspomnienia, daj znać, czy powinnam już zbierać na Twoją terapię ?

Na zdjęciach już nie Kapucynka, a przemądrzała dziewczynka. Podobna do mamy, ale raczej z wyglądu, bo ja nie miałam tyle odwagi i bezpardonowości, ja nie uważałam, że jestem ekstra. Ponownie w roli modelki. Kariery nie wróżę, zdjęcia zrobić jej w bezruchu to wyczyn. Wyszło jak wyszło ;]

Czego życzycie Lenonowi i jej matce, którą wszakże 5 lat temu rozpruli, by nadać jej życiu Lenonowy rytm?! Piszcie, przeczytam jej albo za kilka lat sama tu dotrze :)

___________________________________________________________________________________________

Lenę tej jesieni ubrała marka 5.10.15, która na szczęście  ma w ofercie rzeczy z kotem i została zaakceptowana…

115 komentarzy
 1. Ja miałam łzy w oczach czytając to. ? Tyle miłości. Lenko ode mnie samych wspaniałości! Kochana będziemy się wszyscy bawili, aby Twoje życzenie było spełnione. 100 lat! ? ? ?

 2. Ja już przeczytałam i Wiecie co dziewczyny??? Życzę Wam,żeby wasze relacje nigdy się nie zmieniły. Olinku!! Ty bądź mamą wojowniczką jakich mało. A Lenka niech zostanie pytalską córką glodną wiedzy! Relacje jaką twórzcie miedzy sobą to Wasz skarb. Pielęgnujcie Go!
  Ps. Pozdrowienia dla Taty Mariusza, bo gdyby nie on to sama wiesz???

 3. Lenon!
  Z okazji już poważnych 5 urodzin (bo to nie byle jaki wiek ;)) spełnienia wszystkich – nawet tych najdziwniejszych marzeń – bo marzenia należy spełniać. Żebyś zawsze parła do przodu z wysoko uniesioną głową i nigdy w życiu nie zwątpiła w siebie – bo w Tobie jest ogromna moc i siła dzięki której możesz góry przenosić. Dążenia do upragnionego celu, nawet jeśli inni będą wątpili. Ale to na przyszłość życzenia.
  A na teraz? Radości z każdego dnia. Żeby Ci uśmiech z twarzy nie schodził bo to największy prezent dla rodziców ?
  A Tobie Radomska? Żebyś nigdy nie miała wątpliwości – bo dla Lenki zawsze będziesz najlepszą Mamą na świecie! ❤️

  PS. Sama się popłakałam czytając wpis. ?

 4. Cudownych chwil każdego dnia dla Lenki!I piekna mala kobietko nie zmieniaj sie bo doskonale wiesz ze TAK TRZEBA ZYC! STO LATEK???

 5. Lenonku wszystkiego najwspanialszego aby wyobraźnia Cię nie ograniczała a miłość rodziców Zawsze otaczała. Sto lat ?

 6. Przepiękny tekst ? Mam nadzieję, że Lena będąc dorosłą kobietą chetnie będzie do niego wracać ? Piękna pamiątka 100 Lat dla najwspanialszej Mamy i Córki ever !!!

 7. I się poryczałam znowu przez ciebie Radomska. A tobie Lentolku z okazji tych jakże dorosłych 5 lat życzę abyś nigdy ale to nigdy się światu nie dała stłamsić i bądź taka jak teraz już zawsze. Zawojuj świat! I oczywiście spełnienia najskrytszych marzeń???

 8. Świetny tekst. Wiesz co ja też mam wieczne poczucie że za mało czasu poświęcam córce która teraz ma prawie 9 lat, teraz jestem w ciazy ( na ostatnich nogach) często mi się niechce, czesto nie mam siły i mam takie poczucie że zaniedbuje córe, ale chyba już tak jest że my mamy będziemy miały niedosyt, poczucie że jeszcze jest nas za mało. Piękne Twoje słowa… dużo ciepła i miłości.

 9. Życzę Ci abyś zawsze kochała i nigdy nie zapomniała swoich rodziców, bo są cudowni ?? Dużo uśmiechu, szczęścia, zdrowia ???

 10. Przesłodkiej pięciolatce życzę, żeby jak najdłużej mogła cieszyć się cudownym dzieciństwem, żeby nie zgubiła swojej słodkości i odwagi, spełnienia wszystkich marzeń i więcej kotków, kucyków, ślimaków i wszystkiego, co sprawia jej radość! Mamie życzę, żeby jak najdłużej mogła cieszyć się swoją (jeszcze) małą córeczką i żeby zawsze miała siłę, by pokonywać wszystkie przeciwności losu! Uwielbiam na Was patrzeć i trzymam za Was kciuki – zawsze! :)

 11. Też jestem mamą 5 latki ? I doskonale cię rozumiem, czas zbyt szybko upływa ? A ten rocznik to wyjatkowo bystre, mądre, bardzo “wyszczekane” dzieci ?
  Dla Lenki przede wszystkim samych cudownych chwil i dużo uśmiechu!!

 12. Jezus Mario! JAk bym czytała o sobie i mojej 5 latce!!! Czy wszystkie tak mamy???

  Lenka! Lenon! Wszystkiego najlepzego! Wkurzaj dalej tą swoją kochana matkę (i ojca też! ) Niech wiedzą że bycie bliski Ciebie to ich dar i niech wykorzystują na maxa! Niech tesknią za każdym momentem, kiedy ich wkurzasz i kiedy rozbawiasz ich do łez! Teraz jest Twój czas ! Buziaki mała dorosła już prawie dziewczyn(k)o! :*

 13. Droga Lenko, wszystkiego co najpiękniejsze, najwspanialsze, najcudowniejsze i najlepsze. Abyś każdy dzień zaczynała z uśmiechem na twarzy i każdego dnia z nim zasypiała. Aby się spełniły wszystkie twoje marzenia i spełniły wszystkie, nawet te dalekosiężne plany. Życzę Ci też przedewszystkim zdrowia, bo to ono w życiu jest najważniejsze.
  Buziaki ???

 14. Samych cudowności dla Was wszystkich! Cudownych wspólnie spędzonych chwil ♥
  Wzrusz mnie ogarnął, ale ostrzegałaś – chusteczki były blisko!
  Lenonku, masz cudowną Mamę! Wspaniałego Tatę! Bądź szczęśliwa ?

 15. Pięknie… Wzruszenie mega… Cudownosci skrzacie, nie zmieniaj się…????
  PS. Mam w domu takiego samego indywidualiste, który 1000razy musi wszystko przedyskutować, do niczego go nie na mówisz jeżeli sam nie chce… I to jest cudowne.

 16. Lenonku! Wszystkiego najwspanialszego i żebyś zawsze była tak ciekawa świata.?
  Olinku! Żeby córcia zawsze Cię potrzebowała.?
  Macie super relacji i życzę Wam żeby taka pozostała zawsze. Świetny tekst! ??

 17. Wzruszyłam się, pewnie dlatego że sama mam córeczkę od 5 miesięcy. Chciałabym żeby moja Pola miała tyle odwagi co Lenka i poczucie własnej wartości.
  Wszystkiego najlepszego dla już dużej Łobuziary :)

 18. Lence zycze przedewszystkim tego, żeby nigdy nie dała sobie wmówić, ze jest zwykłym człowiekiem, który nic nie potrafi! Aby, potrafiła walczyć o siebie! Żeby życie nie dało jej w kość, tylko żeby płynęła przez to życie bez żadnych sztormów. A Tobie, żebyś zawsze była sobą, abyś się nigdy nie poddała!

 19. No i też się popłakałam… Dziewczyny, co by Wam się dobrze wiodło. Żeby każdy dzień niósł ze sobą coś dobrego. Cobyście potykały się o szczęście i łapały je zręcznie w dłonie. No i pozytywnych i dobrych ludzi dookoła. Aaaaaa i zdrowia. Takiego solidnego i na lata! I nie zmieniajcie się bo jesteście super!

 20. Lenka wszystkiego najlepszego z okazji Twoich 5 urodzin ! Jeszcze więcej uśmiechu i radości ,żebyś zawsze szła przez życie z taka odwagą jak teraz !
  A Mamie życzę „mniej wątpliwości „ bo wychowuje bardzo mądra i bystrą dziewczynkę !:) Sto lat Dziewczyny !❤️

 21. Lenko samych wspaniałości… cudownych chwil z mamą- te intensywne , choc krótkie- zapadają w serce głęboko, na długo…
  Radomska “miej wątpliwość” i żyj najlepiej, najciekawiej … to najlepsze co dorastająca dziewczynka może dostać! Ja nie mam wątpliwości:) ?‍♀️

 22. Wszystkiego najlepszego dla Lentolka ;) ;*
  Olinku, czytając Twoje teksty powoli dorastam do myśli, że też chcę być mamą…. może też dam radę? I ogarnę? Bo boję się tego wyzwania przeraźliwie. Ale Ty dodajesz otuchy i pokazujesz jak w to grać. Być taką mamą jak Ty dla Lenonka – wyzwanie! Buziaki dla Was ;*

 23. Kiedyś, gdy Lena to przeczyta, stwierdzi że dostała najlepszy prezent urodzinowy od swojej Mamy. Kiedyś doceni (aczkolwiek już się to w jej główce zaczyna dziać), że zostając córką Radomskiej i Mariusza, nie mogła trafić lepiej.

 24. Popłakałam się. Właśnie jestem na etapie byle do drzemki, byle do obiadu i zrozumiałam że szybko za tym zatęsknie :( Życze Lence łez tylko ze szczęścia i wzruszenia :) A Tobie cierpliwości na reszte lat ;*

 25. Ten sentymentalny nastrój… uwielbiam!
  Lena, życzę Ci, żebyś zawsze pamiętała o tym, że jesteś ekstra. Bo jesteś!
  Radomska, a Tobie życzę, żebyś jeszcze nie raz mogła odczuć od Lenona, że jesteś mamą na medal!

 26. Olinek – popłakałam się ?‍♀️ Lenka – zdrowych kolejnych (Wielokrotności 5) lat, odwagi, wrazliwosci i niesłabnącej ciekawości świata.

 27. Lenka,
  Bądź jak Twoja mama ❤️❤️❤️
  I niech wszyscy zawsze się dobrze bawią ❤️❤️❤️❤️❤️
  Samych najlepszosci Cudowna Wspaniała Kobietko!!!

 28. Olinku kochany
  Jestem w podobnym wieku co ty, i chociaż nie mam jeszcze własnego dziecka ,to twój tekst autentycznie mnie wzruszył. Z trudem powstrzymuje łzy bo piękny jest ten tekst. Sama chciałabym taki “list” przeczytać od swoje mamy i móc sama kiedyś podarować swojemu dziecku podobny. Nie ma tu przesadnego cukru, natomiast jest wyraz najprawdziwszej miłości. A Tobie Lenonku życzę przede wszystkim zdrówka. Byś zawsze była uśmiechnięta, szła przez życie z podniesioną głową, nie bała się marzyć i te marzenia realizować. Nie pozwól nikomu zaniżyć Twojej wartości. Zdobywaj świat, koloruj go tak, jak chcesz. Możesz być kim chcesz

 29. Lenonkowi samych pięknych dni, spełnienia marzeń, ZDRÓWKA, wspaniałego i najbardziej cudownego dzieciństwa. Nowych super przygód i tworzenie nowych wspomnień. Uśmiechaj się maleńka, baw się dobrze i ciesz ze wszystkiego co tylko sprawia Ci radość ❤️❤️❤️

  Olinkowi również wszystkiego dobrego, jesteś wspaniałą matka, przyjaciółka, KOBIETĄ.

 30. ????? Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Lentolku ?????? wspaniałego dzieciństwa w otoczeniu super rodziców ?????? oj skoro chcesz to wszyscy będziemy się bawić ????

 31. Cześć Dziewczyny!
  Tak trudno mi coraz bardziej “przejść” obok Was obojętnie.
  Od długiego czasu oglądam i przeglądam to co robisz.
  I patrzę na Was z zapartym tchem, bo jesteście cudowni w tej swojej niedoskonałości (chociaż dla mnie niemal doskonali).
  Takie ciepło od całej rodzinki płynie, że aż mi zapiera dech i marzę o takiej przyszłości. Kolejny raz popłakałam się przez to co naskrobałaś lub powiedziałaś, Olinku. Tak pięknie ubierasz uczucia w słowa. Jesteś dla mnie wzorem, który tyle razy już mnie podnosił.
  Lenusia, Lentołku, patrzę na Ciebie przez szkło i widzę jaka cudowna jesteś. I masz ogromne szczęście, że masz taką mamusię i tatusia. Gdyby nie oni.. nie byłabyś tak bardzo cudowna.. więc nigdy o tym nie zapominaj. Wszystkie internetowe “ciocie” Cię kochają za Twoją nietuzinkową słodycz. Ahh. Życzę Ci Lenusiu pozostania sobą, bo będąc taką jaką jesteś podbijesz ŚWIAT! Całuje ?

 32. Życzę Wam by tak było między Wami zawsze ?
  Ola wiem, że pewnie ciężko Ci w to wszystko uwierzyć, ale jesteś Cudowną mamą dla Leny ?
  Zazdrosze Wam tej relacji ??

 33. Lenka życzę Ci byś była wystrzalowa i pełna siebie kobietka. Moja najmłodsza córcia Judytka jest w twoim wieku, i również jej tego samego życzę. Jesteście silne, piękne, mądre, rezolutne i o byście były zawsze szczęśliwe Lenko. Masz super rodziców to i ty jesteś super. Inaczej być nie może.

 34. Popatrzcie 5 lat temu świat przewrócił się Wam do góry nogami. Ty Ola, otrzymałaś od losu tę piękną istotkę, a Ty Lena zostałaś obdarowana taką cudowną mamą :) W jednej chwili, tej jednej jedynej, w sekundzie albo i w jej ułamku stałyście się dla siebie już WSZYSTKIM. Życzę Wam drogie dziewczęta, abyście trwały w tej Waszej miłości już na zawsze. No i bądźcie takie super i ekstra jak jesteście ;)

  Jednak to Lena ma dziś urodziny i ona jest dziś gwiazdą, tak więc droga Lenko, uśmiechu od ucha do ucha, fajnych koleżanek i kolegów, dużo kotków na ubraniach i gdzie chcesz i pamiętaj, nie bój się marzyć a marzenia się spełnią! Wszystkiego najlepszego! :)

  (A Tobie droga mamo, dziękuję za ten tekst. Jutro jak synek wstanie postaram się łykać dzień i nie odliczać go “do drzemki” i “do kąpieli”. Całusy )

 35. Czytając poplynely łzy.
  Malo tego, odnalazłam siebie i moja córkę która JUTRO SKOŃCZY 6lat.
  Ja także zabiegany często mówię “nie dziś, może jutro, kocham cię ale mimo wszystko mama musi pracować” słyszę iż jestem fajna bo nie mam czasu się z nią bawić ale robię rzeczy na konkurs do przedszkola czy teraz sama szyję strój na bal postaci z bajek.. Ale jestem ?

  Dużo dużo radości dla Lenki, uśmiechu oraz by ciekawość światem jej nie opuściła ??

  Moje dziecko od jutra “skończy 6lat i będzie dojrzałe” ????