Pół dekady, Córuś.

Pozwalam sobie napisać tu, bo w Internecie nic nie ginie, a w naszym domu wszystko. Jesteś bałaganiarą jak ja, więc nie mam złudzeń, że papierowy list dotarłby do momentu, w którym będziesz w stanie zrozumieć, co ckliwa matka tymi literami bełkotała. Z fochem liczysz do dziesięciu, ale nie ogarniasz kalendarza. W swoim czasie dowiesz się, że pisałam to, kiedy minęło nam pół dekady.

Jak to poważnie brzmi. 5 lat, całe Twoje dotychczasowe życie, wzloty i upadki, głównie moje, jeśli akurat nie mowa o tym, jak znów wyrżnęłaś o mój kabel od laptopa, którego nie zabezpieczyłam. I dopada mnie, znowu. Nostalgia, ej.

Wszystko dzieje się tak szybko, nie wywołałam jeszcze zdjęć z Twoich czwartych urodzin. Nie zamówiłam tortu. Wieczorem na wariata biegłam po cukierki, żebyś mogła poczęstować dzieci. Nie ogarniam i tak było od zawsze i o ile sama przywykłam, to staję na rzęsach, by nie zobaczyć pretensji w Twoich oczach.

Idzie mi średnio. Zobaczymy jak za jakiś czas podsumujesz szukanie kostiumu na dzień marchewki w przeddzień święta. Ogrywanie kostiumu dyni i farbowanie włosów bibułą na zielono, która już wiem, że nie schodzi. Coraz więcej wiem. Dzięki Tobie. O właściwościach bibuły i sobie. Wiem już, że przekonanie Cię do wysmarkania nosa jest tak samo bez sensu, jak kupowanie ubrań bez kotków. Uwielbiam słuchać Twoich argumentów, kiedy tłumaczysz mi, dlaczego akurat dziś wypada dzień brudasa i ile możemy na tym zyskać. Jeszcze z 200 wojen o umyte zęby, a sama stwierdzę, że to bez sensu.

Za szybko. Nie rok, a każdy dzień. Tak dłużyły się te dni, kiedy spędzałam je tylko z Tobą „byle do drzemki”, „byle do obiadu”, „byle do kąpieli”, a dziś?
Byle zdążyć zanim uśniesz…
Byle być, kiedy wołasz w nocy.

Bo jeszcze wołasz, jeszcze musisz wiedzieć, że jestem obok. Łechta to moją próżność i kiedyś wstawałam gotowa Cię zamordować, a teraz mam ochotę przerzucić prześcieradło przez grzbiet i udawać super mamę, chełpiąc się, że jestem potrzebna: utulić, pomiziać, dać pić, dowiedzieć się, że Natan się w Tobie kocha i ugryzł Cię komar.

Słyszę jak bawisz się z babcią – Ty to mama, a ona córeczka. Z poważną miną strofujesz ją, żeby zakładała szybciej buty, bo „się spóźnimy, szybciej, bo muszę iść do pracy. Przecież wiesz, że muszę pracować, w weekend się pobawimy..” Echo. Ile razy w tygodniu to słyszysz? Że zaraz, nie teraz, jutro, mama nie ma siły? Udławię się kiedyś tym poczuciem winy.

Coraz więcej rozumiesz i potrzebujesz mnie coraz mniej. A ja paradoksalnie często potrzebuję „bardziej” i tęsknię. Nie chcę cofać czasu ani przyspieszać, mam nadzieję, że ciśniemy go jak należy, przynajmniej z grubsza, bo przyznaję, że włączam Ci Trolle, byleby przymknąć obok oko albo wysłać maila.

Coraz usilniej formułujesz swoje racje. Dyskutujesz na każdy temat. Budzisz się w nocy, żeby zapytać skąd się wzięła Ziemia. Z religii w przedszkolu wracasz z teorią, że świata nie mógł stworzyć Jezus, bo był człowiekiem, więc pomagały mu kucyki Pony.Na pytanie czy wiesz, że kocham i jesteś ekstra odpowiadasz, że jasne i chciałabym Ci i sobie po prostu życzyć, żeby na zawsze tak zostało.

***
Sto lat moja mała dziewczynko, która od 5 wkurzasz mnie, wzruszasz, uszczęśliwiasz, potrzebujesz i rozbawiasz jak nikt inny nigdy na świecie. Mam nadzieję, że zachowasz z minionych lat same ciepłe wspomnienia, daj znać, czy powinnam już zbierać na Twoją terapię ?

Na zdjęciach już nie Kapucynka, a przemądrzała dziewczynka. Podobna do mamy, ale raczej z wyglądu, bo ja nie miałam tyle odwagi i bezpardonowości, ja nie uważałam, że jestem ekstra. Ponownie w roli modelki. Kariery nie wróżę, zdjęcia zrobić jej w bezruchu to wyczyn. Wyszło jak wyszło ;]

Czego życzycie Lenonowi i jej matce, którą wszakże 5 lat temu rozpruli, by nadać jej życiu Lenonowy rytm?! Piszcie, przeczytam jej albo za kilka lat sama tu dotrze 🙂

___________________________________________________________________________________________

Lenę tej jesieni ubrała marka 5.10.15, która na szczęście  ma w ofercie rzeczy z kotem i została zaakceptowana…

115 komentarzy
 1. Ja miałam łzy w oczach czytając to. ? Tyle miłości. Lenko ode mnie samych wspaniałości! Kochana będziemy się wszyscy bawili, aby Twoje życzenie było spełnione. 100 lat! ? ? ?

 2. Ja już przeczytałam i Wiecie co dziewczyny??? Życzę Wam,żeby wasze relacje nigdy się nie zmieniły. Olinku!! Ty bądź mamą wojowniczką jakich mało. A Lenka niech zostanie pytalską córką glodną wiedzy! Relacje jaką twórzcie miedzy sobą to Wasz skarb. Pielęgnujcie Go!
  Ps. Pozdrowienia dla Taty Mariusza, bo gdyby nie on to sama wiesz???

 3. Lenon!
  Z okazji już poważnych 5 urodzin (bo to nie byle jaki wiek ;)) spełnienia wszystkich – nawet tych najdziwniejszych marzeń – bo marzenia należy spełniać. Żebyś zawsze parła do przodu z wysoko uniesioną głową i nigdy w życiu nie zwątpiła w siebie – bo w Tobie jest ogromna moc i siła dzięki której możesz góry przenosić. Dążenia do upragnionego celu, nawet jeśli inni będą wątpili. Ale to na przyszłość życzenia.
  A na teraz? Radości z każdego dnia. Żeby Ci uśmiech z twarzy nie schodził bo to największy prezent dla rodziców ?
  A Tobie Radomska? Żebyś nigdy nie miała wątpliwości – bo dla Lenki zawsze będziesz najlepszą Mamą na świecie! ❤️

  PS. Sama się popłakałam czytając wpis. ?

 4. Cudownych chwil każdego dnia dla Lenki!I piekna mala kobietko nie zmieniaj sie bo doskonale wiesz ze TAK TRZEBA ZYC! STO LATEK???

 5. Lenonku wszystkiego najwspanialszego aby wyobraźnia Cię nie ograniczała a miłość rodziców Zawsze otaczała. Sto lat ?

 6. Przepiękny tekst ? Mam nadzieję, że Lena będąc dorosłą kobietą chetnie będzie do niego wracać ? Piękna pamiątka 100 Lat dla najwspanialszej Mamy i Córki ever !!!

 7. I się poryczałam znowu przez ciebie Radomska. A tobie Lentolku z okazji tych jakże dorosłych 5 lat życzę abyś nigdy ale to nigdy się światu nie dała stłamsić i bądź taka jak teraz już zawsze. Zawojuj świat! I oczywiście spełnienia najskrytszych marzeń???

 8. Świetny tekst. Wiesz co ja też mam wieczne poczucie że za mało czasu poświęcam córce która teraz ma prawie 9 lat, teraz jestem w ciazy ( na ostatnich nogach) często mi się niechce, czesto nie mam siły i mam takie poczucie że zaniedbuje córe, ale chyba już tak jest że my mamy będziemy miały niedosyt, poczucie że jeszcze jest nas za mało. Piękne Twoje słowa… dużo ciepła i miłości.

 9. Życzę Ci abyś zawsze kochała swoich rodziców i nigdy o nich nie zapomniała, bo są cudowni ?? oraz zdrowia, dużo szczęścia i radości ???

 10. Wszystkiego najcudowniejszego Lenko! Olinku, tobie gratuluję, tak po prostu. Chciałabym kiedyś być taką wspaniałą matką jak ty 🙂

 11. Życzę Ci abyś zawsze kochała i nigdy nie zapomniała swoich rodziców, bo są cudowni ?? Dużo uśmiechu, szczęścia, zdrowia ???

 12. Przesłodkiej pięciolatce życzę, żeby jak najdłużej mogła cieszyć się cudownym dzieciństwem, żeby nie zgubiła swojej słodkości i odwagi, spełnienia wszystkich marzeń i więcej kotków, kucyków, ślimaków i wszystkiego, co sprawia jej radość! Mamie życzę, żeby jak najdłużej mogła cieszyć się swoją (jeszcze) małą córeczką i żeby zawsze miała siłę, by pokonywać wszystkie przeciwności losu! Uwielbiam na Was patrzeć i trzymam za Was kciuki – zawsze! 🙂

 13. Też jestem mamą 5 latki ? I doskonale cię rozumiem, czas zbyt szybko upływa ? A ten rocznik to wyjatkowo bystre, mądre, bardzo „wyszczekane” dzieci ?
  Dla Lenki przede wszystkim samych cudownych chwil i dużo uśmiechu!!

 14. Jezus Mario! JAk bym czytała o sobie i mojej 5 latce!!! Czy wszystkie tak mamy???

  Lenka! Lenon! Wszystkiego najlepzego! Wkurzaj dalej tą swoją kochana matkę (i ojca też! ) Niech wiedzą że bycie bliski Ciebie to ich dar i niech wykorzystują na maxa! Niech tesknią za każdym momentem, kiedy ich wkurzasz i kiedy rozbawiasz ich do łez! Teraz jest Twój czas ! Buziaki mała dorosła już prawie dziewczyn(k)o! :*

 15. Droga Lenko, wszystkiego co najpiękniejsze, najwspanialsze, najcudowniejsze i najlepsze. Abyś każdy dzień zaczynała z uśmiechem na twarzy i każdego dnia z nim zasypiała. Aby się spełniły wszystkie twoje marzenia i spełniły wszystkie, nawet te dalekosiężne plany. Życzę Ci też przedewszystkim zdrowia, bo to ono w życiu jest najważniejsze.
  Buziaki ???

 16. Samych cudowności dla Was wszystkich! Cudownych wspólnie spędzonych chwil ♥
  Wzrusz mnie ogarnął, ale ostrzegałaś – chusteczki były blisko!
  Lenonku, masz cudowną Mamę! Wspaniałego Tatę! Bądź szczęśliwa ?

 17. Pięknie… Wzruszenie mega… Cudownosci skrzacie, nie zmieniaj się…????
  PS. Mam w domu takiego samego indywidualiste, który 1000razy musi wszystko przedyskutować, do niczego go nie na mówisz jeżeli sam nie chce… I to jest cudowne.

 18. Lenonku! Wszystkiego najwspanialszego i żebyś zawsze była tak ciekawa świata.?
  Olinku! Żeby córcia zawsze Cię potrzebowała.?
  Macie super relacji i życzę Wam żeby taka pozostała zawsze. Świetny tekst! ??

 19. Wzruszyłam się, pewnie dlatego że sama mam córeczkę od 5 miesięcy. Chciałabym żeby moja Pola miała tyle odwagi co Lenka i poczucie własnej wartości.
  Wszystkiego najlepszego dla już dużej Łobuziary 🙂

 20. Lence zycze przedewszystkim tego, żeby nigdy nie dała sobie wmówić, ze jest zwykłym człowiekiem, który nic nie potrafi! Aby, potrafiła walczyć o siebie! Żeby życie nie dało jej w kość, tylko żeby płynęła przez to życie bez żadnych sztormów. A Tobie, żebyś zawsze była sobą, abyś się nigdy nie poddała!

 21. No i też się popłakałam… Dziewczyny, co by Wam się dobrze wiodło. Żeby każdy dzień niósł ze sobą coś dobrego. Cobyście potykały się o szczęście i łapały je zręcznie w dłonie. No i pozytywnych i dobrych ludzi dookoła. Aaaaaa i zdrowia. Takiego solidnego i na lata! I nie zmieniajcie się bo jesteście super!

 22. Lenka wszystkiego najlepszego z okazji Twoich 5 urodzin ! Jeszcze więcej uśmiechu i radości ,żebyś zawsze szła przez życie z taka odwagą jak teraz !
  A Mamie życzę „mniej wątpliwości „ bo wychowuje bardzo mądra i bystrą dziewczynkę !:) Sto lat Dziewczyny !❤️

 23. Lenko samych wspaniałości… cudownych chwil z mamą- te intensywne , choc krótkie- zapadają w serce głęboko, na długo…
  Radomska „miej wątpliwość” i żyj najlepiej, najciekawiej … to najlepsze co dorastająca dziewczynka może dostać! Ja nie mam wątpliwości:) ?‍♀️

 24. Wszystkiego najlepszego dla Lentolka 😉 ;*
  Olinku, czytając Twoje teksty powoli dorastam do myśli, że też chcę być mamą…. może też dam radę? I ogarnę? Bo boję się tego wyzwania przeraźliwie. Ale Ty dodajesz otuchy i pokazujesz jak w to grać. Być taką mamą jak Ty dla Lenonka – wyzwanie! Buziaki dla Was ;*

 25. Kiedyś, gdy Lena to przeczyta, stwierdzi że dostała najlepszy prezent urodzinowy od swojej Mamy. Kiedyś doceni (aczkolwiek już się to w jej główce zaczyna dziać), że zostając córką Radomskiej i Mariusza, nie mogła trafić lepiej.

 26. Popłakałam się. Właśnie jestem na etapie byle do drzemki, byle do obiadu i zrozumiałam że szybko za tym zatęsknie 🙁 Życze Lence łez tylko ze szczęścia i wzruszenia 🙂 A Tobie cierpliwości na reszte lat ;*

 27. Ten sentymentalny nastrój… uwielbiam!
  Lena, życzę Ci, żebyś zawsze pamiętała o tym, że jesteś ekstra. Bo jesteś!
  Radomska, a Tobie życzę, żebyś jeszcze nie raz mogła odczuć od Lenona, że jesteś mamą na medal!

 28. Olinek – popłakałam się ?‍♀️ Lenka – zdrowych kolejnych (Wielokrotności 5) lat, odwagi, wrazliwosci i niesłabnącej ciekawości świata.

 29. Lenka,
  Bądź jak Twoja mama ❤️❤️❤️
  I niech wszyscy zawsze się dobrze bawią ❤️❤️❤️❤️❤️
  Samych najlepszosci Cudowna Wspaniała Kobietko!!!

 30. Olinku kochany
  Jestem w podobnym wieku co ty, i chociaż nie mam jeszcze własnego dziecka ,to twój tekst autentycznie mnie wzruszył. Z trudem powstrzymuje łzy bo piękny jest ten tekst. Sama chciałabym taki „list” przeczytać od swoje mamy i móc sama kiedyś podarować swojemu dziecku podobny. Nie ma tu przesadnego cukru, natomiast jest wyraz najprawdziwszej miłości. A Tobie Lenonku życzę przede wszystkim zdrówka. Byś zawsze była uśmiechnięta, szła przez życie z podniesioną głową, nie bała się marzyć i te marzenia realizować. Nie pozwól nikomu zaniżyć Twojej wartości. Zdobywaj świat, koloruj go tak, jak chcesz. Możesz być kim chcesz

 31. Lenonkowi samych pięknych dni, spełnienia marzeń, ZDRÓWKA, wspaniałego i najbardziej cudownego dzieciństwa. Nowych super przygód i tworzenie nowych wspomnień. Uśmiechaj się maleńka, baw się dobrze i ciesz ze wszystkiego co tylko sprawia Ci radość ❤️❤️❤️

  Olinkowi również wszystkiego dobrego, jesteś wspaniałą matka, przyjaciółka, KOBIETĄ.

 32. ????? Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Lentolku ?????? wspaniałego dzieciństwa w otoczeniu super rodziców ?????? oj skoro chcesz to wszyscy będziemy się bawić ????

 33. Cześć Dziewczyny!
  Tak trudno mi coraz bardziej „przejść” obok Was obojętnie.
  Od długiego czasu oglądam i przeglądam to co robisz.
  I patrzę na Was z zapartym tchem, bo jesteście cudowni w tej swojej niedoskonałości (chociaż dla mnie niemal doskonali).
  Takie ciepło od całej rodzinki płynie, że aż mi zapiera dech i marzę o takiej przyszłości. Kolejny raz popłakałam się przez to co naskrobałaś lub powiedziałaś, Olinku. Tak pięknie ubierasz uczucia w słowa. Jesteś dla mnie wzorem, który tyle razy już mnie podnosił.
  Lenusia, Lentołku, patrzę na Ciebie przez szkło i widzę jaka cudowna jesteś. I masz ogromne szczęście, że masz taką mamusię i tatusia. Gdyby nie oni.. nie byłabyś tak bardzo cudowna.. więc nigdy o tym nie zapominaj. Wszystkie internetowe „ciocie” Cię kochają za Twoją nietuzinkową słodycz. Ahh. Życzę Ci Lenusiu pozostania sobą, bo będąc taką jaką jesteś podbijesz ŚWIAT! Całuje ?

 34. Życzę Wam by tak było między Wami zawsze ?
  Ola wiem, że pewnie ciężko Ci w to wszystko uwierzyć, ale jesteś Cudowną mamą dla Leny ?
  Zazdrosze Wam tej relacji ??

 35. Lenka życzę Ci byś była wystrzalowa i pełna siebie kobietka. Moja najmłodsza córcia Judytka jest w twoim wieku, i również jej tego samego życzę. Jesteście silne, piękne, mądre, rezolutne i o byście były zawsze szczęśliwe Lenko. Masz super rodziców to i ty jesteś super. Inaczej być nie może.

 36. Popatrzcie 5 lat temu świat przewrócił się Wam do góry nogami. Ty Ola, otrzymałaś od losu tę piękną istotkę, a Ty Lena zostałaś obdarowana taką cudowną mamą 🙂 W jednej chwili, tej jednej jedynej, w sekundzie albo i w jej ułamku stałyście się dla siebie już WSZYSTKIM. Życzę Wam drogie dziewczęta, abyście trwały w tej Waszej miłości już na zawsze. No i bądźcie takie super i ekstra jak jesteście 😉

  Jednak to Lena ma dziś urodziny i ona jest dziś gwiazdą, tak więc droga Lenko, uśmiechu od ucha do ucha, fajnych koleżanek i kolegów, dużo kotków na ubraniach i gdzie chcesz i pamiętaj, nie bój się marzyć a marzenia się spełnią! Wszystkiego najlepszego! 🙂

  (A Tobie droga mamo, dziękuję za ten tekst. Jutro jak synek wstanie postaram się łykać dzień i nie odliczać go „do drzemki” i „do kąpieli”. Całusy )

 37. Czytając poplynely łzy.
  Malo tego, odnalazłam siebie i moja córkę która JUTRO SKOŃCZY 6lat.
  Ja także zabiegany często mówię „nie dziś, może jutro, kocham cię ale mimo wszystko mama musi pracować” słyszę iż jestem fajna bo nie mam czasu się z nią bawić ale robię rzeczy na konkurs do przedszkola czy teraz sama szyję strój na bal postaci z bajek.. Ale jestem ?

  Dużo dużo radości dla Lenki, uśmiechu oraz by ciekawość światem jej nie opuściła ??

  Moje dziecko od jutra „skończy 6lat i będzie dojrzałe” ????

 38. Lenuś, bądź zawsze tak wspaniale odważna, jak jesteś teraz! Wygadana, pyskata, inteligentna – takich babeczek też dzisiaj potrzeba 🙂 A sobie życzę przy okazji, żebym za kilka lat potrafiła być tak dobrą mamą, jaką jesteś Ty, Olinku <3

 39. Na początku wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze dla twojej Córki ❤️?Masz najcudowniejszy skarb,w swoim domu ?❤️Ola jesteś cudowną mamą pamiętaj o tym ???

 40. Lena życzyła sobie, żeby się wszyscy dobrze bawili. I ja mimo, że zasmarkałam się rycząc nad tym wpisem to bawiłam się cudownie razem z wami.
  Sto lat maleńka!!!

 41. Czego można Wam, a przede wszystkim solenizantce życzyć ? Zabawy codziennie, uśmiechu bo jest on u Was bezcenny 🙂 miłości, bo to ona jest lekiem na całe zło. Byście były zawsze blisko. Życzę Wam tego, czego życzę swojemu dwulatkowi który totalnie nie kuma o co mi chodzi gdy przez łzy mówię w każde urodziny :” sto lat Robaczku” czyli spełnienia marzeń, wspólnie uda Wam się je zrealizować na pewno ! 🙂 życzymy My : matka Ja, Kacprowaty i Szymkusiek 🙂

 42. Lenon ja ci życzę żebyście się zawsze z Matką dogadywały tak jak teraz. A jak się nie będziecie dogadywały, to żeby przynajmniej jedna drugą próbowała zrozumieć. :***

 43. Lenonku, uśmiechu na twarzy i słońca nad czuprynką. Życzę Wam byście zawsze były odważne i nigdy nie zatraciły w sobie dziecka! Olinku dla Lenonka jesteś najlepszą mamą, nawet jeśli Ty uważasz, że czasem nie ogarniasz ?

  Ps. Szkoda, że nie można dołączyć w komentarzu zdjęcia, bo przesłałabym Lenonkowi moje kociaki ???

 44. jak bym czytała o sobie….. Ola masz cudowną córę. Wszystkiego najcudowniejszego oczywiście dla niej! jakże ten czas nam ucieka ….. łapie mnie nostalgia -przyglądam się na moją małą ,przed chwilą jeszcze jakby była mała w wózeczku a już duża pannica……. czas leci jak oszalały…. pozdrawiam was dziewczyny ? czytam i oglądam Cię codziennie wariatko ?pozdrawiam MarHer**

 45. Lenka, samych wspaniałych chwil i spełnienia wszystkich marzeń ☺️ doceniaj mamę, bo w chwilach słabości swoimi tekstami dźwignie nawet człowieka po drugiej stronie ekranu i wierzę, że ciebie tym bardziej zawsze pociągnie w górę ☺️
  Jestem na tym etapie od drzemki do drzemki, byle przetrwać. Tekst skłonił to refleksji, by bardziej doceniac bo chwilę uciekają przez palce…
  Lenka nie bój się płakać jak będziesz to czytała, bo płakała twoja mama i wszystkie mamy w internecie razem z nią ☺️

 46. Lenonku! Jesteś bardzo wyjątkowym dzieckiem i nigdy o tym nie zapominaj! 5 lat to poważny wiek. Życzę Tobie,żebyś była jak kotek-chodziła swoimi ścieżkami,była przy tym szczęśliwa i zawsze spadała na cztery łapy. Jesteś super! Kucykowego życia!

 47. Wzrusz na maxa. Nic bardziej nie wzrusza matki niż kolejne urodziny jej dziecka ?

  Lenko, nigdy się nie zmieniaj, tego Ci życzę bardzo! Rośnij zdrowo maleńka ?

 48. Weź się nooo Matko…. leżę i ryczę! Lenonku pamiętaj, że cały świat jest Twój, a jeśli ktokolwiek powie Ci: Ty nie możesz! Odwróć się tylko plecami i na do widzenia wrzuć baranowi: just watch out!

 49. Pamiętam jak się urodziła. Jak na zdjęciach była taka tyci i nazywaliście ją Kapucynek ? Pierwsza sesja zdjęciowa Lenki i jej miny to był sztos ? Pamiętam Twoją walkę o karmienie piersią i Twoje teksty z pierwszego roku życia małej – uwielbiam do tej pory „Ona jeszcze nie wie” i „Radomska & Lenon Live streaming -witaj w mojej dżungli!”, zwłaszcza fragment o pierwszej miłości ? Cudna jest ta Wasza Jenka ?
  Lenko – zdrówka dla Ciebie, spełnienia marzeń, zwłaszcza tych szalonych, kroczenia przez życie z odwagą, jakiej wielu brak, i docenienia tych Twoich super rodziców ☺️

 50. Lenka, życzę Ci samych wspaniałych chwil, byś kiedyś czytając to miała łzy w oczach- tak jak my wszyscy, którzy to czytamy. Pamiętaj Słońce, ze marzenia się spełniają, także dąż do tego by wszystkie spełniać.

  Tobie Olinku- DZIĘKUJE!
  Jestem w ciąży, która będzie wyzwaniem, spodziewam się bliźniaków. Po tym, co przeczytałam na pewno będę inaczej patrzeć na czas spędzony z dziećmi. Jesteś wspaniałym człowiekiem- oby tak dalej! ❤️

 51. Uwyłam się.. mimo, że sama jeszcze na dzieci nie jestem gotowa… to to co przeczytałam było absolutnie piękne i prawdziwe i uderzyło w sam środek… i po tym tekście mogę śmiało, ale jednak z wielkim wyrzutem sumienia, stwierdzić, że tak cholernie nie doceniam swojej Mamy..mimo, że gdyby nie Ona nie miałabym nic… bo w całym bałaganie życia, kiedy ja narzekam na deszcz, bolący palec u nogi, albo upierdiwych kumpli z pracy, Ona wysluchuje mnie, próbuje pomóc i coś zaradzić…a w między czasie odbiera mi skierowanie od lekarza z drugiego końca miasta, zaraz po tym jak z jedną Wnuczką odtańczyła swoje na balu liscia, jesieni czy tam innej marchewki w przedszkolu, a drugiego Wnuka odwiedziła w szpitalu…z trzecim była już na spacerze i pomimo nocnej zmiany w szpitalu, zdążyła też zrobić Tacie śniadanie… a ja burczę czasami jak nadęty dzieciak odbierając od Niej telefon, bo chwila nieodpowiednia, bo humor nie taki, bo akurat jestem zajęta.. Lenonku, życzę Ci żebyś była zawsze szczęśliwa! Żebyś czerpała radość i pozytywy z każdej życiowej decyzji, żebyś była odważna, walczyła o swoje i nie pozwoliła się zaszufladkować 🙂 żebyś czuła się kochana, potrzebna, a wręcz niezbędna 🙂 żebyś nigdy nie czuła takich wyrzutów sumienia, jak ja dzisiaj 🙂 żebyś dbała o relację z tymi, którzy Cię kochają i wspierają:) spełniaj wszystkie swoje marzenia, od tych najmniejszych, po te wydające się niemożliwe do spełnienia… bądź sobą!
  A Ty Olinku… nigdy nie wątp w miłość i szczere intencje tej 5cio letniej Istotki, teraz czy to za 20 lat… bo może tak jak i ja, nie będzie umiała do końca pokazać, jak szalenie kocha swoją Mamę i jak bardzo jest jej za wszystko wdzięczna! A uwierz mi, nie kocham nikogo bardziej…Gratuluję fantastycznej Córy, łap garsciami to co daje Wam życie, nawet jeżeli jest to drzemka przy Trollach 🙂 wszystkiego najlepszego Dziewczyny!!! :*:*:*

 52. Kochana Lenusiu z całego serca życzymy Ci aby całe Twoje życie było takie szczęśliwe jak te urodzinki ? żebyś zawsze była uśmiechnięta i zarażała optymizmem każdego wokół jak Twoja mama ? niech się spełnią wszystkie Twoje marzenia ? wszystkiego najlepszego ❤️

 53. Nie nam dzieci…lecz czytając ten wpis leciały mi łzy…jesteś dla mnie przykładem matki która kiedyś chciałabym być.
  Nie mogę patrzeć na te wszystkie idealne insta-matki które ‚kochają’ swoje dzieci nad życie lecz gdy odkładają telefony i aparaty..idealna miłość się kończy.
  Radomska….jesteś typem matki która mamra,krzyknie,przytuli,ucałuje ale przede wszystkim jest,jest dla swojego dziecka zawsze…i to nie jest reżyserowane. Życzę WAM dziewczyny aby to co jest miedzy Wami…więź,miłość i mamranie ? nigdy nie przeminęło !

 54. Cudnie jak zawsze. Dziewczyny, życzę Wam żeby zawsze łączyła Was ta niewidzialna ale wyczuwalna nić miłości, akceptacji i wiary w siebie. Żebyście zawsze wiedziały jak żyć. Miejcie się najlepiej ????

 55. Wlazłam, przeczytałam i łezka się w oku zakręciła. Nie mam jeszcze dzieci, ale Twoje słowa do Lenki wiele mówią o miłości matczynej.. Córki często nie doceniają tej miłości.. Niestety bywa, że docenia się ją gdy jest już za późno…
  Jesteście wspaniałe obie i życzę Wam 100 szczęśliwych lat! Żebyście zawsze się tak kochały, nawet gdy przyjdą gorsze dni i będziecie trzaskać drzwiami! Radomska jesteś kozak matka i robisz dobrą robotę ? A Lenon nie mogła mieć lepszej mamy! ?

 56. Kucyki pony przy stworzeniu świata wygrały internety ? a dla Lenki dziecięcej radości – jak najdłużej, mamy i taty obok – jak najdłużej, beztroski – jak najwięcej!

 57. Dla Was obu, żebyście zawsze za sobą tesknily i wpadaly sobie w ramiona nawet na lampkę wina, bezglutkowe Brownie mamy i dzdzownice w słoiku Lenki, żeby ta miłość zawsze w Was była ?

 58. Lenonku życzę Tobie aby zawsze świeciło ci słonko A wiatr był tylko po to aby dmuchać w twoje żagle i rozpędzał twe działania! jesteś cudowna dziewczynką!

 59. Olinku to byylo piekne ?chcialabym miec taka Mame jaka Ty jestes. Lenka jest jedyna w swoim rodzaju i te jej minki…. no poprosty sztos!!!!!!
  Lenka zycze Ci samych takich radosnych, pogodnych i zwariowanych dni. Nie zmieniaj sie bo chlopcy kochaja wariatki. ? trzyymaj sie Cieplutko i baw sie duzo ? I pamietaj rodzicow masz NAJLEPSZYCH ?

 60. Duzooooo kotów dla Lenonka, duzoooooooo kwiatów dla mamusi ? piekny artykuł, pełen matczynej miłości! Aż łezka kreci sie w oku. Życzę wam obu zeby wasza relacja zawsze była tak ciepła i pełna miłości, jak ten wpis?i oczywiście zdrówka ?

 61. Lenusiu wszystkiego najlepszego. Nie zmieniaj się nigdy przenigdy, a gdy najdzie Cię wątpliwość to wróć do tych zdjęć i tekstu Mamy i przypomnij sobie jaką byłaś 5-latką! Sto lat! :*

 62. Kochana Lenko, życzę Ci, żebyś zawsze dobrze się bawiła, miała wspaniałych przyjaciół i żebyś zawsze czuła, że Twoja Mama i Twój Tata mocno Cię kochają.
  Życzę Wam obu, żebyście zawsze umiały cieszyć się chwilą, a tych spędzonych razem, żeby było jak najwięcej.
  Sto lat! ?

 63. Po przeczytaniu tego tekstu za kilka lat napewno poleci jej łezka (mnie poleciała?).
  Jesteś Olinku wspaniałą mamą!
  Dla młodej damy wszytskiego najlepszego z okazji urodzin! ?

 64. Lena, jak bardzo ja Ci matki zazdroszczę, szanuj ją i siebie na zawsze. Podążaj zawsze za własnym rozumem a nie za modą (chyba, że jest to moda z kotkami, to wtedy podążaj)

  Chciałabym żeby moja mama też mi zostawiła taką legendę z przeszłości

 65. Ja sobie życzę, abym w przyszłości tak ogarniała wszystko, jak Ty niby nie ogarniasz Olinku ? To takie dobre słowo dla Ciebie.
  A Lenosławowi życzę, aby potrafiła kiedyś docenić to, co ma. A ma wiele. Aby teraz wszystko opływało Jej w brokacie i cekinach. I kotków. I radości. I nie wiem czego, ale wszystkiego! ( Oczywiście najlepszego i najsłodszego).
  A wpis piękny. Cudowny.

 66. Radomska dziś jest również Twoje święto…5 lat temu wydalaś na Świat tego cudownego,mądrego człowieka ! Chwala Ci za to…za trud i dobre wychowanie 🙂 Życzę Wam samych cudowności :* 100 lat dziewuchy !!!

 67. Ale się wzruszyłam ? Pięknie napisane
  Wszystkiego najlepszego Lenka ??? Słuchaj zawsze swojego serca i mamy, bo ona zawsze będzie chciała dla Ciebie jak najlepiej ??
  Zdrówka wam dziewczyny życzę Żebyście miały piękne życie ?❤️?

 68. Pięknie to napisałaś ? Lenka życzę Ci wszystkiego najpiękniejszego ????? leżę w łożku i myślę o swoimi malutkim synku który właśnie dziś kończy również 5 lat,już,kiedy to minęło przecież dopiero dowiedziałam się,że jestem w ciąży,dopiero bałam się co dalej bo przecież już jestem za stara na drugie dziecko…a teraz kończy 5lat a ja za chwilę 42 ? i życia sobie bez naszego Leonka niewyobrażam ❤

 69. Lenonku życzę Ci dużo dobrych uczuć, żebyś pamiętała jak jesteś kochana i kochała. Żebyś cieszyła się czasem spędzonym z bliskimi. Bądź zdrowa i radosna. Żyj pięknie po swojemu. Sto lat! ??????
  Olinku Tobie i Twojemu mężowi życzę cierpliwości, siły, nieustającej radości wnoszonej do Waszego życia przez Wasz skarb. I niech Lenka za szybko Wam nie dorasta ????
  Pozdrawiam całą Waszą rodzinkę???

 70. Lenko życzę ci dużo uśmiechu na ślicznej buzi spełnienia wszytkich marzeń a przedewszystkim dużo dużo zdrówka ściskam mocno
  Ps. Twoja mama napisała najpięknieszy tekst ! (Płacze)ale to ze szczęścia masz cudownych szalonych kochających rodziców ściskam mocno ❤️?

 71. Lenko!! Życzę ci, żebyś zawsze łaknęła wiedzy, pielęgnowała wspomnienia, walczyła o spełnienie marzeń, podróżwała dużo, poznawała i kochała świat!
  Bàdź zawsze soba, i bàdź wierna swoim przekonaniom, bo już widać że z tego pàczka rozwija się niezły kwiatek. Jesteś super dziewczynkà ! I mimo, że tych tłumów obcych ludzi ślędzàcych blog twojej mamy nie znasz, to wiedz, że cię kochamy i uwielbiamy posty z tobà! ?

 72. Matka najtrudniejszy zawód świata i zarazem najpiękniejszy , nikt nie zrozumie dopuki sam nie pokocha ,stanie się rodzicem . Życzę w tym szczególnym dniu Wam obu miłości i zrozumienia na kolejne lata oczywiście zdrowie na pierwszym miejscu.

 73. Czytam i płaczę i zazdroszczę Lenie Mamy. Że ja pewnie nie będę miała okazji przeczytać ani może nawet usłyszeć tylu słów, które pozbierane razem oznaczają bezgraniczną miłość.
  W tym szczególnym dla Was dniu życzę Wam, żebyście zawsze się tak kochały, żebyś Ty Olu nabrała więcej pewności, że jesteś wspaniałą Mamą! Bo każda Mama czasem daje ciała, ale ma do tego cholerne prawo, bo ogarnia więcej spraw niż prezydent. Żeby Lena wyrosła na pewną swoich wartości kobietę, żeby w życiu robiła to co kocha, żeby była kochana, szczęśliwa i spełniała marzenia! Żebyście obie były zdrowe, bo to jest najważniejsze i żeby Lena miała do Ciebie bezgraniczne zaufanie. Bo świadomość, że możesz ufać rodzicom jest w życiu dziecka bardzo istotna. Pozdrawiam Was serdecznie! Dziękuję za ten emocjonujący wpis, który przypomina mi jak ważne w życiu są małe rzeczy.

 74. Jejku to był na prawdę wzruszajacy tekst. ☺️☺️. Dla Lenona i dla Ciebie wszystkiego co najlepsze, bo jesteście super kobietki i na to właśnie zasługujecie ❤️. Buziaki ???

 75. Droga Mamo, jeśli jestes szczęśliwą choć zapracowana zabiegana zapominalska mamą to lepiej taką niz obecna zawsze i mrukliwą oczekującą na lepsze życie wciąż z dniem świstaka. Jednak mama ktora ma priorytet samo realizacji moze byc zarowno przykladem jak i ciaglym punktem pogoni dziecka za bliskoscią. Kwestia indywidualna mamy i dziecka. Mysle ze lenka daje radę. Życzę wam dalszych lat zabawy rozwoju i powrotów do siebie. Duzo radosci i środków na ciekawe zycie i razem i potem jak lenon urosnie fajnych wspomnien. Dzieci na naszych przykladach ucza sie jak zyc. I jak kochać. Slowa slowami a to co robimy daje im wiecej. Lenko dużo wspolnych weekendow z rodzicami. Uśmiech dla was.

 76. W pierwszej kolejności życzenia dla Was piękne dziewczyny. Życzę wam byście nigdy nie przestały mieć ze sobą tak cudownej relacji. Byście miały dla siebie tyle czasu ile jest to możliwe. By Lenon gdy dorośnie, powiedziała Wam:dziękuję za niesamowite dzieciństwo! I standardowo duzo zdtowia dla was bo to jest w życiu jedna z domen szczęścia!
  A teraz w drugiej kolejności, chciałabym podziękować Tobie Olu za ten tekst, który wzrusza i pokazuje, żeby wyciskać z każdej chwili z maluchem, każda krople czy to nerwów czy radości. Ale każda!!! Bo dni i lata za szybko mijają !

 77. Mam wrażenie, że macierzyństwo ŚWIADOMYCH kobiet to nieustanne poczucie winy.. zawsze będzie za mało czasu, sił, chęci, zaangazowania, wybory czy ja i mój czas czy zabawa z dzieckiem, które tak szybko rośnie, czas tak pędzi i zaraz przekroczymy te linię za którą już będzie za późno… Ehh mam ciągle nadzirę, że najważniejsze jest to że dziecko czuje naszą miłość i to jest najważniejszym kapitałem na przyszlosc. Lentolku Tobie życzę wszystkiego najlepszeho, żebyś rosła w poczuciu, że jesteś najważniejsza, najzdolniejsza i najpiekniejsza- rodzice Ci w tym pomogą 🙂 a mamie zycze, żeby zawsze znalazła złoty środek

 78. Czytam i choćbym widziała siebie. Moja buntowniczka też niedawno skończyła 5 lat. Oglądam cie z wielką przyjemnością. Od niedawna, bo kiedyś nie wiedziałam że jesteś! Gdzie ja się uchowałam. Twój blog i insta pokazuje mi że to że jestem zakręcona a mój mąż kocha las i góry nie dyskwalifikuje nas jako pełnoprawnych ziemian:D Powodzenia i wszystkiego co najlepsze dla Was!

 79. Wszystkiego najlepszego, dzielna pięciolatko! Dużo uśmiechów w życiu ^^ Oraz kotków, zwłaszcza takich strażniczych, bo moja córeczka twierdzi, że pilnują nas w nocy ?

  A do Twojej mamy:
  też się popłakałam. Bo czytając Twoje słowa, miałam przed oczami moją córcię (6,5 roku). I to, jak z wymienionych przez Ciebie powodów potrafię ostatki sił w ciągu dnia przeznaczyć dla niej zamiast na pisanie lub chwilę relaksu z książką. Leżę obok niej, gdy zasypia, niby taka duża panna, ale to nasz mały rytuał… I wiesz co, Olinku? Ja już wiem, że tego czasu dla niej i z nią nigdy nie będę żałować. Buziaki dla Was!

 80. Siedzę w pracy i ryczę?? Przepiękny list i jakże prawdziwy tekst. Macierzyństwo i więź w pigułce. Mam takie same rozterki wychowując mojego 5 letniego łobuziaka… Mam wrażenie, że uczy mnie świata na nowo 🙂 Czego mogę życzyć Lence? By nigdy nie zwątpiła w to że jest ekstra! A jak będzie miała wątpliwość by wiedziała, że mama jej to szybko z głowy wybije i przytuli najmocniej na świecie. 🙂 Możliwości poznawania świata i życia wg swoich przekonań. A przede wszystkim cudownego dzieciństwa, bo jeszcze ma sporo czasu by z niego korzystać. Ściskam.

 81. Miałam być twarda, miałam nie płakać ? ale się nie dało … czekam na samolot, mówię wejdę poczytam co u Radomskiej (ostatnio żyje w wielkim niedoczasie, więc te dwie godziny będą jak znalazł) ale tekst piękny i to mnie rozczuliło. Szczere słowa mamy do córki. Życzę Wam dziewczyny dużo dużo radości milion cudownych chwil razem ogrom szczęścia wsparcia i tego co najlepsze a dla Lenonka spełnienia marzeń i jeszcze wiele wiele cudownych połówek dekad ???

 82. Popłakałam się ? dzięki Olu!
  A Tobie Lenko życzę głowy pełnej pomysłów i dużo dużo miłości. Zawsze kochaj Lenkę i do przodu.

 83. W mieście Łodzi mieszka LENKA co pięć latek właśnie kończy ,
  jest urocza i prześliczna
  ma niebieskie duże oczy.

  Jej mamusia sflustrowana ,
  tort z cukierni otrzymała
  i już biegnie i już pędzi
  no bo Lenon pięcioletni.

  Tatuś rybkę Lili złowił
  I akwarium wyszykował
  „Moja Lenko ukochana
  rybkę karmić trzeba z rana.”4

  Twa Mamusia i Twój Tatuś
  Uwielbiają Twą osóbkę
  A i Ty ukochaj czule
  I pogłaskać Ich po główce.

  Tak więc Lenko moja miła
  Sto lat życia Tobie życzę
  I nie zmieniaj się malutka
  Bo mamusia się rozryczy.
  Z Pozdrowieniami ??
  Monias761

 84. Tak wiem masz już troszkę więcej niż pół dekady ale życzenia ponoć liczą się cały rok? Życzę Ci Lenonku aby mama Była zawsze a Tobie mamo Lenonka żebyś Była zawsze ? A poza tym szczęśliwego dzieciństwa bądź zdrowa radosna odważna pewna siebie ??????

Napisz komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.